• English
  • فارسی

دیگ بخار

اجزای دیگ بخار قطعاتی هستند که روی بویلر صنعتی نصب می شوند. این قطعات باعث فعال شدن و از همه مهمتر ایمن شدن بویلر صنعتی می شود.قطعات نصب شده که به لوازم و تجهیزات دیگ بخار نیز شناخته می شوند دارای بخش های مختلف است که عبارتند از: شیرها، قطع کننده ها، تله بخار، هواگیر، پمپ، مشعل، پیش گرمکن، مخزن ذخیره آب، صافی سوخت، آب نما، کنترل کننده فشار، لول کنترل، پرشرسوئیچ، درجه فشار، دما سنج، کنترل کننده دما، شیر قطع کن، دی اریتور، اکونومایزر، تابلو برق و سوپرهیتر است. هرکدام از اجزای دیگ بخار بویلر صنعتی دارای وظیفه و کاربرد خاصی است. که در این مقاله تمامی تجهیزات و لوازم را مورد بررسی قرار می دهیم. کیفیت بالای این قطعات تاثیر مستقیم روی راندمان و طول عمر بویلر صنعتی دارد. همچنین هرچه راندمان بالاتر باشد مقدار بخاردهی و کیفیت بخاردهی بیشتر می شود.

 

با توجه به اینکه بویلر های صنعتی دارای انواع مختلفی مانند چدنی و فولادی در این مقاله اجزای این دیگ فولادی را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

شیر اطمینان شیر فشارشکن یا شیر اطمینان از فشار بیش از حد مجاز بویلر جلوگیری می کند.

این قطعه یکی از آخرین اجزای دیگ بخار است. که بصورت مکانیکی بویلر را در برابر فشار های بیش از حد مجاز محافظت می کند. شیر  اطمینان یکی از تجهیزات مهم بویلر است. که باید کل جریان تولید شده را کاهش دهد.

تله بخار: یکی از اجزای دیگ بخار که بصورت خودکار جداسازی چگالش (آب مقطر ناشی از دفع گرمای نهان بخار) موجود در بویلر صنعتی و مقدار هوای موجود در خطوط بخار را انجام می دهد. این عمل باید بدون اتلاف مقدار بخار خروجی باشد. در ورودی تله بخار بایدیک صافی نیز نصب شد تا از ورود رسوب و .. به تله بخار جلوگیری شود.

کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی

یکی از ارمانهای تولید محصول باکیفیت و مهم‌ترین بخش صنایع غذایی دیگ بخار می‌باشد. که در نگهداری و مراقبت باید کوشا باشیم همچنین دیگ بخار در صنعت غذایی دارای کاربردهای متنوعی می‌باشد. تولید بخار صرفاً برای پخت‌وپز در صنایع غذایی استفاده نمی‌شود. یکی کوچک‌ترین کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی برای پخت‌وپز می‌باشد. که دیگر کاربردهای دیگ بخار در صنایع غذایی عبارت‌اند از: ضدعفونی کردن و استریل کردن، بسته‌بندی و کنسروهای خوراکی، شستشو و تمیز کردن، رطوبت زنی، جهت گرم نگه‌داشتن محیط، حرارت دادن و کنترل دما میباشد.

 

قیمت دیگ بخار ۵۰۰کیلویی

قیمت دیگ بخار ۱تن بخار در ساعت

قیمت دیگ بخار ۲تن بخار

قیمت دیگ بخار ۳تن بخار

قیمت دیگ بخار ۵تن بخار

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + شش =